رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟

*

از این رو اگر شرکتی بتواند با دانش و تجریه نوین وارد دنیای شورانگیز بازاریابی شود و مدل های بومی توسعه را بر این پایه قرار دهد بی تردید می تواند ضمن ایجاد مزیت رقابتی، فرآیند رشد و توسعه سازمان را تسهیل و تسریع کند.

جهان نوین آریا در مدت کوتاه فعالیت خود کاملا هوشمندانه و براساس مطالعات و تحقیقات به دنبال راهکار های جدید بازاریابی بوده است و اگر فرآیند فعالیت او را طی این مدت کوتاه ارزیابی کنیم، در می یابیم که یکی از علل موفقیت چشمگیر فروش محصولات نیسان از جمله مدل ایکس تریل و جوک مدیون همین شیوه های نوین بازاریابی است.

این شرکت با اشراف بر بازار خودرو و دقت در فرصت ها و مزایای موجود برای خودروهای وارداتی سعی کرده بر پایه دانش جهانی میزان رشد و توسعه سازمان خود را براساس میزان رضایت مشتری قرار دهد. از همین رو از ابتدا شیوه های بازاریابی این شرکت بدیع و نو است و به همین دلیل توانست سهم فروش خودروهای نیسان را در بازار ایران افزایش دهد. 

در اتوبان های کلانشهر تهران ما هر روزه شاهد ده  ها دستگاه خودروی نیسان مخصوصا مدل جوک هستیم که نشان دهنده افزایش سهم بازار مناسب است. این افزایش سهم با پیشینه مطالعات بازار واردات خودرو در ایران به دست آمده است به همین خاطر حتی چند شرکت وارد کننده خودرو سعی کردند مانند جهان نوین آریا در بازار رقابتی طرحی نو دراندازند، اما از آنجا که طرح نوی آنها فاقد مطالعات بازار خودروی ایران بوده است نتوانست باوجود صرف هزینه های بسیار نتایج ثمربخشی داشته باشد.

یکی از زیباترین رویکردهای جهان نوین آریا در جست وجوی افق های دوردست تحویل ناب نام دارد که به تازگی در مراسم رسمی رونمایی شد.  این شرکت با  دانش و تجربه ای که از بازار خودرو های خارجی در ایران به دست آورد، به این نتیجه دست یافت که رویکرد بازاریابی کاملا سنتی است و هیچ سنخیت متوازنی با نیازهای جامعه ایرانی ندارد. از این رو برای نخستین بار با ارائه طرح تحویل ناب درصدد برآمد تا راهی تازه بگشاید و طرحی نو دراندازد و رضایت خاطر مشتریان را تمام و کمال فراهم کند. 

تحویل ناب خودرو یعنی تحویل به موقع و احترام آمیز و همراه با شور و شادی و نشاط است چراکه همواره در ایران نبود مدیریت زمان در همه عرصه های تولید و توزیع سبب نارضایتی های بسیار شده است، اما با طرح تحویل ناب که تحویل درست و محترمانه اتومبیل به خریدار در زمان مقرر و به همراه پلاک شخصی خریدار است، به راستی در نوع خود در ایران کاملا نو و متمایز است و می تواند سرفصل تازه ای را در بازاریابی خریدوفروش اتومبیل آغاز کند.

تاکنون بسیاری از وارد کنندگان خودرو به دلیل نداشتن مدیریت در زمان و به دنبال آن عدم تحویل به موقع خودرو نارضایتی های بسیاری را فراهم کردند و حتی گاه کار به مراجع قضایی کشیده شد. 

دپارتمان بازاریابی شرکت جهان نوین آریا کاملا منطقی و مطالعاتی امور را گام به گام به پیش می برد و نشان می دهد که بازاریابی کالا و محصول خارجی در ایران نیاز به تجربه مطالعاتی دارد تا بر پایه این تجربه به خواسته ها، نیازها و تقاضاهای واقعی مردم پاسخ داده شود. تحویل ناب کاملا بر مبنای خواسته و تقاضای خریداران ایرانی شکل گرفته است و وقتی مشتری متوجه می شود که در شرکت جهان نوین آریا تحویل به موقع خودروی نیسان بر پایه استاندارد علمی است خود به خود علاقه مند به خرید این اتومبیل می شود.

در دنیای امروز مشتری به دنبال احترام است. طبعا در دنیای رنگارنگ اتومبیل های خارجی در ایران، شرکت هایی می توانند برگ برنده توسعه بازار را به دست گیرند که اصول و فنون بازاریابی را بر پایه دانش و تجریه دقیق و عمیق بنیان نهند زیرا امروز شرکت های بزرگ با ارائه مدل های گوناگون اتومبیل سعی دارند هر روز سهم خود را در بازار افزایش دهند، اما بی تردید بدون شناخت دقیق از جامعه، مردم و اقتصاد این مهم ممکن نیست.

شرکت جهان نوین آریا با طرح تحویل ناب راهی نو در تحویل اتومبیل را براساس استانداردهای جهانی گشود و بی تردید گروه های رقیب برای حفظ سهم بازار ناگزیر از رعایت این اصول خواهند بود. تحویل ناب یک شیوه ناب بازاریابی در ایران است که تداوم آن در ماه ها و سال های بعد می تواند اتفاق مبارکی را برای شرکت جهان نوین آریا رقم زند.

منبع : فرصت امروز

بالا