رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟

*

استفاده از زبان یکی از راه های موفقیت در کار است. زبان اعضای مختلف بدن همچون چشم یا دست ها می تواند تاثیر مثبتی در روابط داشته باشد و موجب شود دیگران احترام بیشتری برای شما قائل باشند و حرف های شما را بهتر قبول کنند

برای بهره گرفتن از مزایای زبان بدن در شغل خود، ادامه مطلب را مطالعه کنید. 10مورد از زبان بدن را معرفی می کنیم که بسیار کاربردی هستند:

صاف و با اقتدار بایستید

حالت ایستادن شما به موازات نوع بیان و جملاتی که مطرح می کنید در مخاطب تاثیر می گذارد. صاف و بدون قوز بایستید، سر خود را بالا بگیرید، شانه های تان را صاف و طوری رفتار کنید که نشان از اعتماد به نفس بالای شما باشد.

اگر سخنرانی می کنید، قدم زدن و نگاه کردن به حضار هم تاییدی بر قدرت شما است. وقتی نشسته اید، جفت پاهای خود را روی زمین بگذارید، بازوهای تان را به پهلو باز کنید یا یک آرنج خود را روی دسته صندلی بگذارید و به نوعی مدیریتی برخورد کنید.

هنگام ایستادن کمی پاهای تان را باز کنید

هنگام ایستادن وقتی پاهای تان را جفت می کنید، ناخواسته نشان می دهید به حرف های خود اطمینان کامل ندارید، اما وقتی پاهای تان را کمی باز می کنید و ریلکس اما صاف می ایستید بسیار با اعتمادبه نفس تر به نظر خواهید رسید.

زیرو بم صدای خود را تنظیم کنید

در محل کار، تن صدا یکی از فاکتورهای موفقیت بیشتر است. افرادی که با صدای بلند و تیز صحبت می کنند بیشتر این طور نشان می دهند که عصبی هستند و مخاطب تاثیر منفی از آنها می گیرد. اما اگر شمرده و آرام سخن بگویید، شیوایی کلام شما باعث جذب مخاطب می شود. روی فن بیان خود کار کنید و بگذارید صدای شما رمز موفقیت بیشترتان باشد.

پرقدرت ظاهر شوید

برای نشان دادن اعتمادبه نفس و اعتماد به مهارت های خود، موفقیت های پیشین خود را به یاد بیاورید و ببینید در آن مواقع چگونه رفتار می کردید. در آن لحظه، حس غروری که به شما دست می دهد باعث می شود با قدرت بیشتر در انظار ظاهر شوید و بر مخاطب نیز تاثیر زیادی دارد.

ژست مدیریتی داشته باشید

مثلا پاهای تان را روی میز بگذارید، هنگام ایستادن پاهای تان کمی از هم باز باشد و بازوهای تان در دو طرف بدن قرار داشته باشند. چهارشانه بایستید و سر خود را بالا بگیرید.

تماس نگاهی داشته باشید

شاید ذاتا انسان خجالتی و کم رویی باشید اما برای نشان دادن قدرت و اعتماد به نفس خود، وقتی با کسی صحبت می کنید مستقیم به چشم های او نگاه کنید. این نگاه باید مثبت باشد تا تاثیر مثبتی هم در مخاطب داشته باشد. بد نیست هنگام ملاقات با فردی در زمینه کاری خود، تا حدی به چشمان او نگاه کنید که رنگ چشمانش را تشخیص دهید. دزدیدن نگاه از چشمان مخاطب نشان از عدم اعتماد به نفس دارد.

لبخند بزنید

لبخند تاثیر بسیاری زیادی روی افراد دارد. افرادی که صورت های شاد و خندان دارند همیشه انرژی مثبت به طرف مقابل خود می دهند. این کار باعث می شود دیگران بیشتر به شما اعتماد کنند و شما را صادق بدانند.

ژست باز داشته باشید

بسیار راحت و ریلکس قدم بردارید، بازوهای خود را باز و رها نگه دارید و در خلال صحبت های تان طوری با دست بازی کنید که کف دست های تان دیده شوند.

با دستان خود حرف بزنید

بسیاری از انسان ها عادت دارند هنگام صحبت از دست های خود استفاده کنند. هنگام سخنرانی ها این استفاده باید بسیار هوشمندانه و آگاهانه باشد. به گونه ای از دستان خود استفاده کنید که مفهوم صحبت های تان را شفاف تر کند.

حالت های عصبی را کاهش دهید

وقتی استرس داریم یا عصبی هستیم حرکاتی از خود نشان می دهیم که به خوبی نشانگر هیجانات منفی ما هستند. به طور مثال، دست های خود را به هم می مالیم، پاهای مان را تکان می دهیم، انگشتان مان را می شکنیم، با انگشتر خود بازی می کنیم، موهای مان را تاب می دهیم و... هنگامی که در شرایط پراضطراب قرار دارید، نفس عمیق بکشید، پاهای تان را محکم روی زمین بگذارید، دست های تان را روی میز بگذارید و سعی کنید ریلکس باشید. این زبان های بدن نشان می دهند که آرام هستید.

 

منبع : سایت فرصت امروز

بالا