رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟

*

مؤسسه Code.org در سایت Medium، گزارش نمود از نخستین باری که در سال 2015 با مایکروسافت برای اولین فعالیت Hour of Code ماینکرافت همکاری را آغاز نمود تاکنون، بیش از 85 میلیون کاربر از طریق ماینکرافت با کدنویسی آشنا شده‌­اند.
گفتنی است هدف اصلی این مؤسسه، گسترش و ترویج برنامه‌نویسی، به خصوص کمک به توسعه آموزش مبانی کدنویسی در لایه‌های مستعد کاربران مانند جوانان است.
به گزارش سایت ciodive، مایکروسافت در حال خلق سه «ماجراجویی» مختلف برای مشارکت ماینکرافت در Hour of Code است. بر اساس این گزارش، دانش‌­آموزان با کاراکترها، المان‌ها و اصوات این بازی آشنایی دارند که باعث می‌­شود پیشرفت در کدینگ برای کودکان آسان شود.
دانش‌­آموزان همچنین از ماینکرافت برای یادگیری مهارت‌های ورای علوم کامپیوتر، از جمله جبر، تاریخ و شیمی استفاده می‌­کنند.
مطابق اهداف این برنامه، پرورش نسلی که آگاه به مهارت‌های علوم کامپیوتر باشد، هم‌‌راستا با اقتضائات نیروی کار در قرن بیست‌ویکم است.
شرکت‌هایی که بازی‌های محبوب کودکان مانند ماینکرافت، Hot Wheels و... را تولید می‌­کنند بر روی تجمیع کاراکترهای محبوب و کد کردن یکپارچه کار می‌­کنند.
Mattel (شرکت مادر باربی) در صدد است که تا سال 2020 کدینگ را برای 10 میلیون کودک فراهم آورد، به ویژه دختران جوانی که علاقه­‌مند به حرفه‌­هایی مانند دامپزشکی، فضانوردی یا مهندسی رباتیک هستند

n00052196 b

بالا