رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟

*

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/behine/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 853

 شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده که قصد دارد گام سوم خود را در راستای مبارزه و جنگ با سایت‌های HTTP بردارد.

این شرکت در صدد است که این کار را از ماه ژوئیه 2018 آغاز نماید و تمام سایت‌‌های HTTP را با علامت ناامن نشانه‌گذاری کند تا افراد مختلف بدانند که استفاده از این سایت‌ها می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد.

 

HTTPS یک نسخه امن‌تر از پروتکل HTTP است که در اینترنت و برای اتصال کاربران به وب‌سایت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. وجود اتصالات امن، همواره به عنوان اقدامی مهم و ضروری تلقی و اثبات شده است که می‌تواند ریسک آسیب‌پذیری کاربران برای اتصال به اینترنت را کاهش دهد.

با استفاده از قابلیت HTTPS، سایت‌ها از حملات اشخاص ثالث در امان می‌مانند و افراد مختلف می‌توان با آرامش خاطر وارد سایت‌ها شده و از امکانات موجود در آن استفاده کنند. گوگل سال‌هاست که وب را به سمت HTTPS پیش می‌برد، اما سال گذشته میلادی به این تلاش‌ها سرعت بخشید تا هر چه زودتر بتواند امنیت کاربران را تأمین نماید.

 

 

نرم‌افزار مرورگر کروم 62 که در اکتبر 2017 منتشر شد، سایت‌های HTTP را نشانه‌دار نموده و حرکت خود را در راستای هشدار به کاربران آغاز کرد. با این کار، 78 درصد از ترافیک کروم در کروم اُ.اس و مک، به HTTPS تبدیل شد و 68 درصد از ترافیک کروم در اندروید و ویندوز نیز HTTPS است.

اکنون نیز قرار است سایت‌های HTTP با نشانه ناایمن، علامت‌دار شود تا کاربران بدانند که با ورود به آن وب‌سایت، امنیتی ندارند و ممکن است حملات سایبری آنان را تهدید نماید.

HTTP از لحاظ امنیتی برای اموری که به اطلاعات حساس از جمله حساب‌های بانکی و رمزهای مشتریان مربوط می‌شود، مناسب نیست و به همین علت، عموماً در وب‌سایت‌هایی که امنیت کاربران اهمیت زیادی دارد، از پروتکل HTTPS استفاده می‌گردد.

بالا